- Home
- Externe
- MUMBAI, (01.09.2017, 10:04)
- Andrei Ionascu
Bilanţul victimelor în urma prăbuşirii unei clădiri în Mumbai a ajuns la 33 de morţi
Bilanţul victimelor în urma prăbuşirii unei clădiri în capitala comercială a Indiei, Mumbai, a crescut, vineri, la 33 de morţi, după ce echipele de intervenţie au scos mai multe cadavre de sub dărâmături în cursul nopţii, relatează site-ul agenţiei Reuters.
Urmărește
117 afișări
Bilanţul victimelor în urma prăbuşirii unei clădiri în Mumbai a ajuns la 33 de morţi
46 de persoane au fost scoase dintre resturile clădirii cu patru etaje care s-a prăbuşit joi dimineaţa, iar 33 dintre acestea au fost declarate decedate, au anunţat oficialii indieni. Este vorba despre 22 de bărbaţi, opt femei şi trei copii.
Operaţiunile de căutare şi salvare continuă, iar 14 pompieri au fost răniţi în cadrul acestei intervenţii. Alte 13 persoane salvate de sub dărâmături primesc îngrijiri medicale la un spital local.
Poliţia nu a stabilit deocamdată cauza prăbuşirii clădirii aflate într-o zonă dens populată a oraşului şi care avea o vechime de 117 ani. Mulţi dintre locuitorii au decis să rămână acolo chiar dacă autorităţile au avertizat încă din 2011 că stabilimentul este nesigur şi urma să fie demolat.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Ciolacu a venit în Parlament cu facturile pentru zborurile private la Nisa cu o aeronavă Nordis
-
Propunerea de suspendare din funcţie a preşedintelui Iohannis, respinsă de Birourile Parlamentare Reunite
-
Trump avertizează Iranul cu privire la o „anihilare totală” în cazul unei tentative de asasinat
Astfel de accidente sunt obişnuite în India, în special în timpul sezonului musonului şi din cauza standardelor scăzute de construcţie. În plus, oraşul Mumbai a fost afectat în această săptămână de ploi torenţiale şi de inundaţii.
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Localitatea din România în care o casă se vinde cu doar 3.800€. Condiția bizară pe care trebuie să o îndeplinești
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 15:40
-
astăzi, 15:37