Prima pagină » Știri externe » Explozie la Sankt-Petersburg, în incinta Academiei Militare: Mai multe persoane au fost rănite | VIDEO

Explozie la Sankt-Petersburg, în incinta Academiei Militare: Mai multe persoane au fost rănite | VIDEO

Cel puţin patru persoane au fost rănite în urma unei explozii produse marţi la Academia Militară din oraşul rus Sankt-Petersburg, afirmă surse din cadrul serviciilor de securitate citate de presa rusă.
Explozie la Sankt-Petersburg, în incinta Academiei Militare: Mai multe persoane au fost rănite | VIDEO

Deflagraţia a avut loc marţi la prânz în incinta Academiei militare „Mozhaiski” din oraşul Sankt-Petersburg.

„Conform datelor preliminare, în explozie au fost răniţi patru cadeţi. Cauza deflagraţiei nu se cunoaşte”, a declarat un purtător de cuvânt al Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă citat de agenţia Sputnik.

Potrivit unor surse, 15 persoane care rămăseseră blocate în clădire din cauza prăbuşirii unei scări au fost evacuate în siguranţă.

Autorităţile ruse încearcă să afle cauzele producerii deflagraţiei.