- Home
- Social
- ALBA IULIA, (03.10.2017, 19:36)
- Dragos Suciu
Aproximativ 150 de persoane, evacuate dintr-un centru comercial din Alba, după incendiu la un aparat de gătit | FOTO
Circa 150 de persoane au fost evacuate, marţi, din centrul comercial Alba Mall din Alba Iulia, din cauza degajării masive de fum, după ce un aparat de gătit a luat foc. Nu s-au înregistrat victime, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Urmărește
573 afișări
Aproximativ 150 de persoane, evacuate dintr-un centru comercial din Alba, după incendiu la un aparat de gătit | FOTO
Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Alba au declarat, marţi, corespondentului MEDIAFAX, că un aparat de gătit al unei societăţi comerciale din centrul comercial Alba Mall s-a supraîncălzit iar apoi a luat foc, degajând cantităţi mari de fum.
”Detaşamentul Alba Iulia intervine pentru stingerea unui incendiu la mall, la un aparat de gătit, respectiv la o friteuză, la etajul întâi. Incendiul a fost lichidat la scurt timp. Din primele cercetări, s-a constatat că în aparatul de gătit se afla mult ulei, care a luat foc şi a degajat degajat mult fum. A fost afectat şi aparatul. Nu se cunosc încă pagubele”, potrivit ISU Alba.
La rândul său, prefectul judeţului Alba, Dănuţ Hălălai, a scris, pe contul său de Facebook, că în jur de 150 de persoane au fost evacuate pentru a nu se intoxica cu fum.
”Facem o scurtă evaluare după incidentul de la Alba Mall. La unul dintre restaurantele de la etaj s-a aprins o friteuză. Aceasta a fost imediat stinsă, iar circa 150 de persoane au fost evacuate pentru a se evita orice intoxicaţie cu fum. ISU Alba a intervenit prompt iar momentan se aeriseşte zona. Incidentul a fost lichidat, iar activitatea îşi va relua cursul normal”, a scris Dănuţ Hălălai.
Centrul comercial Alba Mall este singurul mall din municipiul Alba Iulia, iar la etajul întâi funcţionează mai multe restaurante, fast-food-uri şi pizzerii.
Citeşte şi: Unul dintre inculpaţi din procesul lui Liviu Dragnea nu-şi mai recunoaşte faptele | VIDEO
Citeşte şi: FOTO | Intervenţii chirurgicale în PREMIERĂ naţională, pentru doi tineri cu boli vasculare grave
Citeşte şi: Fostul director al Poştei Române Mihai Toader, urmărit penal pentru că a luat mită 1,6 mil de euro
Citeşte şi: Cer cu înnorări temporare şi ploi slabe în următoarea perioadă. PROGNOZA METEO pentru miercuri şi joi
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Citește și: FOTO | Intervenţii chirurgicale în PREMIERĂ naţională, pentru doi tineri cu boli vasculare grave
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Doc și soția lui s-au despărțit după Survivor de la Pro TV. Motivul: A atentat la Bianca Patrichi
CANCAN.RO
Desertul preferat al copiilor din comunism, care a reapărut în magazine. Se vinde cu 5 lei în Carrefour
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe