- Home
- Social
- CONSTANŢA , (06.06.2018, 10:56)
- Cătălin Legănel
Închisoare cu suspendare pentru cele trei femei care au agresat un elev într-o şcoală din Constanţa
Cele trei femei care au agresat un elev în vârstă de 13 ani, pe holurile unei şcoli din Constanţa, au fost condamnate cu suspendare, la câte un an şi două luni de închisoare. Decizia instanţei nu este definitivă.
Urmărește
666 afișări
Închisoare cu suspendare pentru cele trei femei care au agresat un elev într-o şcoală din Constanţa
Judecătoria Constanţa a dispus condamnarea celor trei femei, acuzate de loviri şi alte violenţe şi de tulburarea liniştii publice la pedepse cu închisoarea, cu suspendare, de un an şi două luni.
De asemenea, ele au fost condamnate să plătească daune morale către partea civilă de câte 1.200 de lei.
Decizia instanţei nu este definitivă, având drept de apel.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Trump continuă cu ameninţările: Va anunţa noi tarife „reciproce” săptămâna viitoare. În vizor se află şi UE
-
Crucea Roşie cere ca următorul schimb de ostatici între Israel şi Hamas să se desfăşoare în privat
-
„Patrioţii pentru Europa” s-au întâlnit la Madrid: „Make Europe Great Again” şi laude pentru revenirea lui Trump
În ianuarie, poliţiştii constănţeni au deschis o anchetă la o şcoală generală după ce un elev în vârstă de 13 ani a fost agresat pe holurile instituţiei de învăţământ de către mamele unor colegi, care veniseră să depună o plângere împotriva sa. Incidentul s-a petrecut la Şcoala Gimnazială nr. 28 ”Dan Barbilian” din Constanţa, poliţiştii fiind sesizaţi de directorul unităţii de învăţământ. Acesta a spus că mamele merseseră la şcoală ca să depună o plângere împotriva băiatului, care le-ar fi terorizat copiii, dar lucrurile au degenerat, iar acestea s-au repezit asupra copilului, lovindu-l chiar pe holurile instituţiei.
Imaginile au fost filmate de către colegi, cu telefoanele mobile, şi au ajuns astfel la mama copilului agresat, dar şi pe reţelele de socializare.
”Copilul meu a fost bătut cu bestialitate de către trei mămici în şcoala gimnazială 28 Dan Barbilian Constanţa!”, a scris mama băiatului.
În acelaşi incident a fost lovită şi sora acestuia, iar cei doi au fost examinaţi medico-legal. Cu această ocazie, mama celor doi a recunoscut că fiul său ar fi avut unele conflicte cu colegii, dar s-ar fi împăcat. ”Ştiu că înainte de vacanţa de iarnă au avut copiii un conflict între ei, domnul diriginte sesizându-mă. S-au împăcat copiii. Vorbesc, zâmbesc împreună, ce s-a întâmplat ieri nu ştiu. (…)”, a declarat femeia, care a cerut să-i fie făcută dreptate. ”Vreau să plătească prin puşcărie. Am pretenţia ca statul român să facă legea”, spunea aceasta.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
Primele imagini cu explozivul cuplu Tamaş – Alexa, din Asia Express, în infernul din Filipine, cu 31 de grade la ora 18:00 şi 75% umiditate. FOTO&VIDEO EXCLUSIV
PROSPORT.RO
Produsul de 21 de lei de la Pepco i-a înnebunit pe români. Se bat pentru ustensila care face praf aparaturile scumpe
CANCAN.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe