Prima pagină » Social » Motociclist din Germania mort în Arad, iar soţia sa rănită grav, după ce au fost loviţi de o maşină

Motociclist din Germania mort în Arad, iar soţia sa rănită grav, după ce au fost loviţi de o maşină

Un bărbat de 67 de ani din Germania a murit, iar soţia sa a fost rănită grav, joi, după ce motocicleta pe care se aflau a fost lovită de un autoturism pe un drum judeţean din Arad, şoferul maşinii întorcând fără să se asigure, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Motociclist din Germania mort în Arad, iar soţia sa rănită grav, după ce au fost loviţi de o maşină

Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliţiei Judeţene Arad, Lorena Pârvulescu, accidentul a avut loc pe DJ 709C, între localităţile Pâncota şi Mâsca, unde un autoturism a lovit o motocicletă pe care se aflau două persoane, soţ şi soţie, bărbatul murind pe loc în urma impactului.

„Autoturismul a intrat în coliziune cu motocicleta, care circula regulamentar din sens opus, în timp ce şoferul maşinii efectua o manevră de întoarcere pe şosea”, a precizat Pârvulescu.

Bărbatul decedat, de 67 de ani, era cetăţean german şi era căsătorit cu o româncă de 48 de ani, femeia fiind rănită grav în urma accidentului şi transportată la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă.