Prima pagină » Social » O poliţistă a lovit cu maşina un copil de 14 ani

O poliţistă a lovit cu maşina un copil de 14 ani

Un copil de 14 ani a fost lovit în Satu Mare de o maşină condusă de o poliţistă aflată în timpul liber. Poliţia anunţă că a făcut dosar penal şi face cercetări.
O poliţistă a lovit cu maşina un copil de 14 ani

Poliţia Satu Mare a anunţat că duminică seara o tânără de 22 de ani din localitatea Tarna Mare a lovit, cu maşina personală, un copil de 14 ani, din aceeaşi localitate.

„Se pare că minorul a traversat neregulamentar strada, în fugă, şi a intrat în coliziune laterală cu auto condus de aceasta. Din fericire minorul a suferit doar nişte excoriaţii, iar părinţii nu doresc să depună plângere”, anunţă sursa citată.

Tânăra aflată la volan este poliţistă în Satu Mare, iar în momentul accidentului ea era în timpul liber.

Poliţia spune că s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi continuă cercetările.