Prima pagină » Sport » Comisia de Recurs a LPF a redus la o etapă suspendarea lui Piţurcă

Comisia de Recurs a LPF a redus la o etapă suspendarea lui Piţurcă

Managerul general al clubului Universitatea Craiova, Victor Piţurcă, suspendat patru etape pentru jigniri, în urma unui conflict verbal cu Marian Iancu, a obţinut câştig de cauză în urma recursului formulat la decizia Comisiei de Disciplină a LPF, sancţiunea fiindu-i redusă la o etapă de suspendare.
Comisia de Recurs a LPF a redus la o etapă suspendarea lui Piţurcă
Paula Rusanu
25 nov. 2010, 20:47, Sport

Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal a decis, săptămâna trecută, suspendarea lui Victor Piţurcă pentru patru etape şi amendarea cu 7.950 lei, după un dialog jignitor avut cu preşedintele CA al FC Timişoara, Marian Iancu.

Cei doi s-au jignit într-o emisiune televizată: Iancu l-a făcut pe Piţurcă „homosexual”, iar fostul selecţioner a spus despre oficialul bănăţenilor că este „garoi”, „ţigan” şi „magraon”.

Comisia de Recurs a LPF a decis reducerea la o etapă a sancţiunii dictate de Comisia de Disciplină, Victor Piţurcă urmând să stea pe banca de rezerve la meciul cu Gaz Metan Mediaş, din etapa a XVII-a a Ligii I, după ce managerul Craiovei a stat în tribune la partida din etapa precedentă, cu Gloria Bistriţa.