Prima pagină » Social » Ioan Becali: Nu contează prescripţia, contează nevinovăţia mea şi o voi dovedi

Ioan Becali: Nu contează prescripţia, contează nevinovăţia mea şi o voi dovedi

Fostul impresar Ioan Becali a declarat, înainte de a intra în sală, la termenul de luni al Dosarului Transferurilor, de la Curtea de Apel Bucureşti, că pentru el nu contează prescripţia faptelor, ci nevinovăţia sa, pe care o va dovedi.
Ioan Becali: Nu contează prescripţia, contează nevinovăţia mea şi o voi dovedi

Întrebat dacă apărătorii săi vor cere continuarea procesului penal, Ioan Becali a răspuns: „Nu ştiu de ce mă întrebaţi chestiile astea, nu contează prescripţie, neprescripţie. Contează nevinovăţia mea şi asta o voi dovedi”, a spus Becali.

Unele fapte din acest dosar ar putea fi prescrise, potrivit noului Cod Penal, care a intrat în vingoare la 1 februarie.

Luni, este programat un nou teremen în Dosarul Transferurilor, la Curtea de Apel, în care sunt judecaţi opt oameni de fotbal: Ioan şi Victor Becali, George Copos, Mihai Stoica, Jean Pădureanu, Cristi Borcea, Gigi Neţoiu şi Gheorghe Popescu.