Prima pagină » Life-Inedit » Mutu a bătut un ospătar într-un local din Florenţa

Mutu a bătut un ospătar într-un local din Florenţa

Atacantul echipei Fiorentina, Adrian Mutu, a bătut un ospătar într-un local din centrul Florenţei, în noaptea de vineri spre sâmbătă, bărbatul lovit de român urmând să aibă nevoie de 25 de zile de îngrijiri medicale, informează agenţia Ansa.
Mutu a bătut un ospătar într-un local din Florenţa
Liliana Micu
23 oct. 2010, 14:51, Sport

Potrivit sursei citate, Mutu l-a lovit cu pumnul în faţă pe ospătar, un sârb în vârstă de 28 de ani, care a suferit o fractură de piramidă nazală şi este internat în spitalul Santa Maria Nuova.

Conform martorilor, în jurul orei 05.00 Mutu a cerut ca lui şi altor doi prieteni să li se mai aducă o sticlă cu băutură, iar apoi cei trei s-au ridicat şi au vrut să plece. Ospătarul i-a oprit, cerându-le să achite consumaţia, dar Mutu a replicat că are cont deschis la proprietarul clubului. Acesta din urmă a intervenit pentru a clarifica situaţia, dar fotbalistul român i-a adresat cuvinte jignitoare ospătarului, care a răspuns la fel. Atunci, Mutu l-a lovit cu pumnul pe ospătar şi după ce acesta a căzut, a continuat să îl lovească în piept.

În momentul în care Poliţia a ajuns la locul incidentului, Adrian Mutu nu se mai afla acolo. Ospătarul încă nu a depus plângere împotriva fotbalistului.