Prima pagină » Politic » Orban, despre lipsa lui Cîţu la aniversarea PNL: „Lipseşte motivat, că e dedicat PNRR”

Orban, despre lipsa lui Cîţu la aniversarea PNL: „Lipseşte motivat, că e dedicat PNRR”

Premierul Florin Cîţu a fost invitat la aniversarea a 146 de ani de la înfiinţarea PNL, dar „lipseşte motivat, pentru că e dedicat coordonării fazei finale a PNRR”, spune liderul liberalilor, Ludovic Orban.
Orban, despre lipsa lui Cîţu la aniversarea PNL: „Lipseşte motivat, că e dedicat PNRR”

„A fost invitat. (…) Se află pe ultima sută de metri în pregătirea PNRR. Practic, lipseşte motivat, pentru că e dedicat asigurării, coordonării fazei finale a PNRR şi nu pot să zic că e absent. Sunt convins că e alături de noi şi că apreciază această aniversare”, spune Ludovic Orban.

El reaminteşte că premierul Florin Cîţu a postat un text pe Facebook.

„Acesta este motivul real (PNRR – n.r.)”, conchide Orban.

Florin Cîţu nu a fost prezent, luni, la ceremoniile ocazionate de aniversarea a 146 de ani de la înfiinţarea Partidului Naţional Liberal, care au avut loc la Muzeul Naţional I. C. Brătianu, din localitatea Ştefăneşti, jud Argeş.