Prima pagină » Știri externe » FOTO, VIDEO PANICĂ la Londra: O maşină a intrat în trecători, lângă un local. Patru persoane au fost rănite

FOTO, VIDEO PANICĂ la Londra: O maşină a intrat în trecători, lângă un local. Patru persoane au fost rănite

Londra a intrat din nou în panică după ce o maşină a intrat într-un grup de oameni, sâmbătă noaptea, în apropierea unui club. Poliţia a transmis că nu este vorba despre un atac terorist, dar în urma cercetărilor se va stabili dacă conducătorul autoturismului a lovit pietonii accidental sau în mod deliberat.

Potrivit Daily Mail,  poliţia a găsit două cuţite la locul incidentului. Atacatorii au fugit imediat după incident, ulterior oamenii legii arestând un bărbat. 

Patru persoane, doi bărbaţi şi două femei, au fost rănite şi transportate la spital.

„Oamenii au început să ţipe. Cineva a spus că a văzut în maşina doi bărbaţi „, a spus unul din martorii aflaţi la faţa locului.

Incidentul survine după ce atacul terorist de miercuri, când Khalid Masood a înjughiat mortal un poliţist la intrarea în curtea Parlamentului britanic, a ucis doi turişti şi a rănit zeci de oameni după ce a intrat intenţionat cu maşina în mulţime pe Podul Westminster din Londra. Ulterior, unul dintre răniţii internaţi în spital în stare gravă, un bărbat în vârstă de 75 de ani, a murit.