Prima pagină » Magyar » Esős idő várható a hétvégén az egész országban

Esős idő várható a hétvégén az egész országban

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken kiadott tájékoztatása szerint jelentős csapadék és légköri instabilitás várható szombaton és vasárnap az egész országban.
Esős idő várható a hétvégén az egész országban
Oana Despa
28 apr. 2017, 14:08, Magyar

A meteorológusok arra figyelmeztetnek, hogy április 29-e 10 órától április 30-a 18 óráig lesznek időszakok, amikor fokozott lesz a légköri instabilitás, heves esőzésekre kell számítani, villámlani fog, megerősödik a szél, helyenként szélvihar is kialakulhat, elszórtan pedig jégeső várható.

Ezekre az időjárási jelenségekre inkább domb- és hegyvidéken kell számítani, de Olténiában, Erdélyben, Moldva északi vidékein és elszórtan Havasalföldön is.

A lehulló csapadékmennyiség helyenként eléri a 20-25 liter/négyzetmétert, elszórtan – főként a Déli- és Keleti-Kárpátokban – pedig a 35-40 liter/négyzetmétert is.