Prima pagină » Social » Patru turişti germani, răniţi în urma impactului dintre un TIR şi un autocar pe DN 15

Patru turişti germani, răniţi în urma impactului dintre un TIR şi un autocar pe DN 15

Patru turişti germani au fost răniţi uşor, vineri dimineaţa, pe Drumul Naţional 15, în zona localităţii Pângăraţi, judeţul Neamţ, în urma impactului dintre un TIR şi un autocar în care se aflau 21 de persoane, starea acestora fiind stabilă, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Patru turişti germani, răniţi în urma impactului dintre un TIR şi un autocar pe DN 15

Reprezentanţii ISU Neamţ au transmis, vineri, că cele patru persoane rănite nu au probleme medicale grave şi nu au solicitat transport la spital.

„Accidentul rutier dintre un TIR şi un autocar cu persoane a fost soluţionat ca tamponare uşoară. Patru cetăţeni de naţionalitate germană acuză dureri în zona gâtului. În autocar erau 21 de cetăţeni de naţionalitate germană şi şoferul român. În urma evaluărilor, cele 4 persoane nu prezintă probleme medicale deosebite şi nu solicită transport la spital”, potrivit ISU Neamţ.

Accidentul s-a petrecut pe Drumul Naţional 15, în zona localităţii Pângăraţi.