Sighişoara Cioabă, a romakirály felesége rendőrök kíséretében hagyta el szerda reggel a házat, nem nyilatkozott, és beült a Mehedinţi megyei rendőrség autójába.
Dorin Cioabă elmondása szerint a felesége is érintette a Mehedinţi megyei rendőrség házkutatásaiban, és kihallgatásra viszik.
„Egy olyan cégről van szó, mellyel dolgozott a feleségem Strehaián, valami árut vásároltunk tőlük, őket ellenőrzik, és eljöttke hozzánk. Nekem nincs közöm hozzá, csak a feleségemnek. A feleségemet azzal gyanúsítják, hogy együttműködött ezekkel az emberekkel. Én most ügyvédi minőségemben megyek, hogy megvédjem a feleségemet. Nincs semmi bajom ezzel” – mondta Cioabă.
Arra a kérdésre, hogy mit foglaltak le lakásán, közölte, nem volt amit, mert a cég tíz éve csődben van.
Elmondta továbbá, hogy a felesége a strehaiai cégtől ólmot és ólomhulladékot vásárolt, a rendőrök pedig úgy ítélik meg, hogy ezek az adás-vételek fiktívek. „Ebben az ügyben négy számláról van szó, 20 000 lej értékben” – fejtette ki Dorin Cioabă.
Csaknem harminc házkutatás zajlik szerda reggel nyolc megyében és Bukarestben egy, több mint 5 millió eurós adócsalás ügyében. A házkutatások érintik Cioabă királyt is.
A Mehedinţi megyei rendőrök és a Román rendőrség gazdasági bűncselekményeket vizsgáló osztályának rendőrei 28 házkutatást tartanak olyan személyeknél, akik kapcsán fennáll a gyanú, hogy gazdasági bűncselekmények révén 5 millió eurót meghaladó kárt okoztak.
Igazságszolgáltatási források a MEDIAFAX hírügynökségnek elmondták, a házkutatásokban érintett Cioabă király is.