Prima pagină » Social » JAF într-un magazin din Capitală: Un pensionar a atacat o vânzătoare cu un aparat cu electroşocuri. Femeia a reuşit să apese butonul de urgenţă

JAF într-un magazin din Capitală: Un pensionar a atacat o vânzătoare cu un aparat cu electroşocuri. Femeia a reuşit să apese butonul de urgenţă

Un bărbat de 73 de ani din Capitală a intrat, miercuri, într-un magazin, a cerut să vadă o bijuterie şi, în momentul în care vânzătoarea s-a întors cu spatele, a atacat-o cu un aparat cu electroşocuri, fiind ulterior imobilizat, anunţă Poliţia Capitalei.
JAF într-un magazin din Capitală: Un pensionar a atacat o vânzătoare cu un aparat cu electroşocuri. Femeia a reuşit să apese butonul de urgenţă
Florin Zafiu
09 mai 2018, 11:18, Social

Reprezentanţii Poliţiei Capitalei au anunţat că, miercuri, a fost sesizată prin numărul unic de urgenţă 112 o infracţiune de tâlhărie în sediul unui magazin de bijuterii de pe strada IC Brătianu.

Primele verificări au arătat că bărbatul a intrat în magazin, a cerut să vadă o bijuterie şi, în momentul în care vânzătoarea s-a întors cu spatele, a atacat-o cu un aparat cu electoşocuri.

„Scena a fost văzută pe monitor de către patron, care a intervenit. Şi acesta şi femeia au reuşit să activeze şi butonul de panică. Patronul magazinului l-a imobilizat pe bărbat, la adresă ajungând în scurt timp firma de pază şi poliţiştii Secţiei 10, care au declanşat cercetările”, potrivit Poliţiei Capitalei.

Bărbatul a fost condus la Secţia 10 Poliţie pentru audieri. Are 73 de ani şi este din Bucureşti.

La momentul transmiterii ştirii, agenţii fac cercetarea la faţă locului. Vânzătoarea este în stare fizică bună şi nu a fost rănită.