Întrebat, sâmbătă, la Cluj-Napoca, de presă, dacă s-a schimbat ceva în viaţa sa după nuntă şi unde îşi va petrece luna de miere, Nicolae al României a spus că în Deltă a găsit exact ce a avut nevoie, şi anume linişte.
”Suntem căsătoriţi. Am plecat prin Deltă o săptămână, a fost exact ceea ce am avut nevoie, linişte, prin natură. La anul vom face ceva mai exotic, mergem în străinătate”, a spus fostul principe.
Acesta a anunţat că aniversarea a 100 de ani de la Marea Unire o va sărbători ”alături de popor”, la Alba Iulia.
”Este o dată importantă pentru noi toţi, pentru România, şi putem folosi această oportunitate ca să fie o lecţie pentru noi toţi, pentru copii şi generaţia tânără”, a mai spus nepotul regelui Mihai.
Nicolae şi soţia sa Alina au participat, sâmbătă, la Cluj-Napoca, la deschiderea Festivalului Internaţional de Vin RO-Wine.