Prima pagină » Social » Un bărbat i-a ameninţat pe poliţişti cu cuţitul şi a spart parbrizul maşinii de Poliţie

Un bărbat i-a ameninţat pe poliţişti cu cuţitul şi a spart parbrizul maşinii de Poliţie

Un bărbat în vârstă de 32 de ani a fost încătuşat în satul Tărtăria din judeţul Alba, după ce şi-a bătut sora, iar apoi i-a ameninţat cu un cuţit pe poliţiştii chemaţi să intervină şi le-a spart parbrizul maşinii, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Un bărbat i-a ameninţat pe poliţişti cu cuţitul şi a spart parbrizul maşinii de Poliţie
Ioana Sfârlea
22 iul. 2019, 16:16, Social

Potrivit unui comunicat remis luni presei de IPJ Alba, o tânără din satul Tărtăria a cerut, sâmbătă, ajutor prin 112, anunţând că fratele ei, un bărbat de 32 de ani, ar fi distrus uşa de la intrare şi a pătruns în locuinţa familiei, unde a bătut-o şi apoi a plecat.

Potrivit poliţiştilor, în momentul în care l-au găsit în sat, bărbatul a devenit agresiv şi i-a ameninţat folosind un cuţit scos din buzunar. De asemenea, el a spart cu pumnul parbrizul autospecialei de poliţie.

Bărbatul a fost imobilizat, încătuşat şi condus la sediul secţiei Vinţu de Jos şi este cercetat pentru ultraj, violenţă în familie şi distrugere.