Prima pagină » Sport » Conducerea clubului Rapid susţine decizia galeriei de a nu se prezenta la derby-ul cu Dinamo

Conducerea clubului Rapid susţine decizia galeriei de a nu se prezenta la derby-ul cu Dinamo

Galeria echipei de fotbal Rapid Bucureşti a decis că nu se va prezenta la derby-ul cu Dinamo, partidă ce se joacă sâmbătă, 27 ianuarie, de la ora 20:00 pe Arena Naţională.
Conducerea clubului Rapid susţine decizia galeriei de a nu se prezenta la derby-ul cu Dinamo
Rafael Hekman
25 ian. 2024, 23:04, Sport

În primă fază, suporterii giuleşteni ştiau că vor primii 5.000 de bilete, însă Dinamo le-a pus ulterior la dispoziţie doar 2.800, la inelul 3 al Arenei Naţionale.

Numărul de bilete acordat suporterilor la un meci este stabilit în baza unui acord între cele două galerii, iar conducerea echipei Dinamo susţine că nu există o înţelegere între acestea.

„Suntem solidari cu suporterii noştri, în decizia de a nu merge la partida cu Dinamo, de pe Arena Naţională.”, a fost mesajul apărut joi pe pagina oficială de facebook a giuleştenilor.