Prima pagină » Social » Un bărbat din New York şi-a ucis rudele, apoi s-a sinucis, de teamă că va fi exclus din testamentul mamei

Un bărbat din New York şi-a ucis rudele, apoi s-a sinucis, de teamă că va fi exclus din testamentul mamei

Un bărbat din New York şi-a ucis rudele, apoi s-a sinucis, de teamă că va fi exclus din testamentul mamei
Andreea Tobias
27 aug. 2024, 09:03, Social

Bărbatul credea că a fost exclus din testamentul mamei sale şi nu dorea să se mute din casa acesteia, motiv pentru care a împuşcat patru membri ai propriei familii înainte de a-şi lua viaţa, a declarat poliţia din SUA.

DeLucia Jr, în vârstă de 59 de ani, s-a întâlnit cu ceilalţi la proprietatea din Syosset, la doar trei zile după ce Theresa DeLucia, care a murit săptămâna trecută la vârsta de 95 de ani, fusese înmormântată. În loc să discute despre vânzarea planificată a casei, unde DeLucia Jr îşi trăise întreaga viaţă, mecanicul auto a tras 12 focuri de armă, omorându-i pe ceilalţi. Apoi a ieşit în grădina din faţă „strigând fără discernământ” despre ceea ce tocmai făcuse, înainte de a se împuşca, relatează Sky News.

DeLucia era convins că „va fi exclus din testament şi că va fi strămutat fără să aibă unde să meargă”.

Cele două surori şi fratele său aveau cu toţii în jur de 60 de ani, în timp ce nepoata sa avea 30 de ani, a declarat poliţia. Toţi patru au fost găsiţi în casă, în timp ce DeLucia Jr. a fost găsit afară, potrivit News12.