Prima pagină » Social » UPDATE Circulaţie restricţionată joi în centrul Bucureştiului din cauza unui protest în Piaţa Victoriei / Protestul a fost anulat

UPDATE Circulaţie restricţionată joi în centrul Bucureştiului din cauza unui protest în Piaţa Victoriei / Protestul a fost anulat

Şoferii care traversează joi zona centrală a Capitalei trebuie să se aştepte la restricţii de circulaţie între orele 16.00 şi 19.00, din cauza unui protest care va avea loc în Piaţa Victoriei.
UPDATE Circulaţie restricţionată joi în centrul Bucureştiului din cauza unui protest în Piaţa Victoriei / Protestul a fost anulat
Andreea Tobias
04 dec. 2024, 16:44, Social

UPDATE: 

După informarea cu privire la restricţiile de trafic, Brigada Rutieră a revenit cu informaţii potrivit cărora adunarea publică programată joi în Piaţa Victoriei a fost anulată.

ŞTIREA INIŢIALĂ:

Brigada Rutieră va impune restricţii în funcţie de numărul protestatarilor. Există posibilitatea ca în Piaţa Victoriei traficul să fie reorganizat pentru a asigura două benzi de circulaţie pe sens în faţa Guvernului, între Bulevardul Aviatorilor şi Calea Victoriei, respectiv Bulevardul Lascăr Catargiu.

Participanţii se vor aduna în zona centrală din Piaţa Victoriei de la ora 16.00. Protestul propriu-zis se va desfăşura tot în Piaţa Victoriei între orele 16.30 şi 18.00. La ora 18.00, manifestanţii vor porni în marş pe Calea Victoriei până la Piaţa George Enescu, unde vor ajunge în jurul orei 18.30. Până la ora 19.00, toţi participanţii vor părăsi zona.

Pentru siguranţa participanţilor la protest, traversarea în Piaţa Victoriei către alveola centrală din faţa Guvernului se va face doar prin dreptul semaforului de pe Şoseaua Kiseleff, sub supravegherea poliţiştilor rutieri.