Sesum a fost rănit la cap în incidentele ce au avut loc în noaptea de 7 spre 8 februarie şi a fost operat la osul zigomatic.
Potrivit naplo-online.hu, celălalt handbalist rănit, Ivan Pesic, căruia i-a fost extirpat un rinichi, va fi transferat în cursul acestei săptămâni la un spital din Croaţia. Potrivit medicilor, starea lui Pesic este stabilă, iar de vineri sportivul nu se mai află la terapie intensivă.
Handbalistul Marian Cozma, înjunghiat mortal la Veszprem, a fost îngropat, vinerea trecută, la cimitirul Pipera din Bucureşti, în prezenţa a aproximativ o mie de persoane, care au aplaudat şi au scandat numele sportivului.
Marian Cozma a fost înjunghiat mortal, în urmă cu zece zile, la un restaurant din oraşul Veszprem, în altercaţie fiind implicaţi şi alţi doi coechipieri, sârbul Zarko Sesum şi croatul Ivan Pesic. Handbalistul român în vârstă de 26 de ani a fost înjunghiat în inimă, fiind singurul dintre cei trei care şi-a pierdut viaţa. Coechipierii săi au fost transportaţi la spital, cu răni serioase. Marian Cozma, care a participat cu naţionala României la Campionatul Mondial din Croaţia, a debutat în reprezentativă în 2002, într-un meci împotriva Belarus. Înainte de transferul la Veszprem din 2006, Marian Cozma a evoluat la Dinamo Bucureşti.
Citeşte şi:
Medicii din Veszprem i-au dat permisiunea lui Sesum să se externeze
Marian Cozma, condus pe ultimul drum
Handbalistul Marian Cozma, înjunghiat mortal într-o discotecă din Ungaria (Video)