Prima pagină » Life-Inedit » Michael Jordan îşi construieşte o casă enormă. Vezi aici cum arată

Michael Jordan îşi construieşte o casă enormă. Vezi aici cum arată

Fostul baschetbalist american Michael Jordan investeşte banii pe care i-a câştigat din sport, construind o casă enormă. Proprietatea are 11 dormitoare, o casă specială pentru paznici, cu două etaje, şi o secţiune pentru sport, de unde nu lipseşte un teren de baschet.
Michael Jordan îşi construieşte o casă enormă. Vezi aici cum arată

Conform analizelor imobiliare, Jordan a plătit 4,8 milioane de dolari pentru teren şi 7,8 milioane de dolari pentru construcţie, însă costurile totale ale proprietăţii vor ajunge la aproximativ 20 de milioane de dolari, scrie yahoosports.

Michael Jordan este dublu campion olimpic cu naţionala SUA, în 1984 (la Los Angeles) şi în 1992 (la Barcelona), şi deţine mai multe recorduri în NBA cum ar fi cel al mediei de puncte marcate în carieră, 30,1 puncte.