Prima pagină » Știri externe » Un avion de pasageri a derapat şi a ieşit de pe pistă pe aeroportul din Bombay

Un avion de pasageri a derapat şi a ieşit de pe pistă pe aeroportul din Bombay

Un avion aparţinând companiei Turkish Airlines având la bord 104 persoane a derapat la aterizare şi a ieşit de pe pistă pe aeroportul din Bombay, dar nicio persoană nu a fost rănită, anunţă autorităţile aeroportuare.
Un avion de pasageri a derapat şi a ieşit de pe pistă pe aeroportul din Bombay

Avionul, un Airbus 340 care venea de la Istanbul, a derapat pe aeroportul internaţional Chhatrapati Shivaji vineri dimineaţă.

Pasagerii au fost debarcaţi şi transportaţi în terminal. Nicio persoană nu a fost rănită, iar celelalte zboruri nu au fost perturbate„, a declarat purtătorul de cuvânt al aeroportului, Anindita Sinha.

Într-un alt comunicat, compania Turkish Airways a precizat că la bordul avionului erau 104 persoane, dintre care 11 membri ai echipajului.