„Vom avea 150 de invitaţi din străinătate, printre care şi jurnalişti şi parteneri de business din Franţa, Spania, Anglia, Africa sau Orient”, a precizat pentru ZF Carmen Căpitănescu, directorul de marketing al Bidefender. Ea a adăugat că odată cu lansarea va fi organizat la Bucureşti şi un summit pe teme de securitate IT.
Acesta este cel mai important eveniment organizat până acum de Bitdefender şi probabil şi unul dintre cele mai mari organizate de o companie IT românească la Bucureşti.
Bugetul evenimentului, care are o durată de trei zile, şi prevede şi deplasări ale invitaţilor în judeţul Sibiu – unde le vor fi prezentate obiceuri tradiţionale româneşti, ar putea ajunge la sute de mii de euro, potrivit estimărilor Ziarului Financiar. Oficialii companiei nu au dorit să comenteze informaţia.
Află mai multe despre lansarea Bitdefender pe www.zf.ro