Prima pagină » Cultură-Media » Victor Rebengiuc: Regret enorm dispariţia lui Emil Hossu

Victor Rebengiuc: Regret enorm dispariţia lui Emil Hossu

Actorul Victor Rebengiuc a declarat, pentru MEDIAFAX, că îi pare foarte rău şi regretă enorm dispariţia lui Emil Hossu, care a decedat miercuri seară, după ce a făcut un stop cardio-respirator.
Victor Rebengiuc: Regret enorm dispariţia lui Emil Hossu

„Îmi pare enorm de rău. Regret enorm dispariţia lui”, a spus cu tristeţe actorul Victor Rebengiuc.

Actorul Emil Hossu a decedat miercuri seară, medicii SMURD neputând să-l resusciteze după intrarea în stop cardio-respirator. Echipajul SMURD a fost solicitat la Teatrul Nottara din Bucureşti în jurul orei 18.30. Coordonatorul SMURD Bucureşti, medicul Bogdan Opriţa, a spus că medicii au fost chemaţi pentru că actorul Emil Hossu a leşinat, nemaifiind conştient. Medicii l-au găsit pe actor în stop cardio-respirator şi au început manevrele de resuscitare, care însă nu au reuşit.

Emil Hossu, care a murit la vârsta de 70 de ani, a fost actor la Teatrul Nottara din Bucureşti şi a jucat în numeroase filme, printre care „Toamna bobocilor”, „Iarna bobocilor”, Accident”, „Cel mai iubit dintre pământeni” şi „Balanţa”.