Juniorii romani fac spectacol la CE de Squash
Cel mai puternic turneu de squash rezervat juniorilor începe sâmbătă, 23 martie. Competiţia este organizată de Federaţia Română de Squash şi se va desfăşura la Aerosquash Băneasa, cel mai mare complex de squash din Romania, care dispune de şase terenuri (cinci tradiţionale şi unul de sticlă). Aici se vor duela pentru titlul european Under 19 peste 120 de jucători din 20 de ţări, un record absolut în istoria campionatelor europen.
România atacă această competiţie cu o echipă foarte tânără: Alexandra Ghiorghişor si Timeea Dumitraşcu (15 ani), David Focşanschi (14 ani), Rareş Popovici (14 ani), Nuru Lama (13 ani) şi Richard Dragomir (18 ani). Alături de puşti vor fi George Constantinescu şi Ştefan Cios, antrenorii lotului naţional de juniori. După rezultatele remarcabile din Europa, unde au pătruns în Top 10 la categoriilor lor, plus câteva titluri balcanice, acum au şansa de a juca alături de cei mai buni jucători din Europa la categoria Under 19.
Comunicat furnizat si asumat de Novelty Publish
Citeşte comunicatul în întregime la adresa http://www.comunicate.mediafax.biz/Pages/Public/Comunicate.aspx?comunicatId=19228