Prima pagină » Comunicate » Peste 100 de cadre didactice s-au înscris la Empower

Peste 100 de cadre didactice s-au înscris la Empower

Peste 100 de cadre didactice s-au înscris la Empower, conferinţa celor care cresc antreprenorii de mâine
Peste 100 de cadre didactice s-au înscris la Empower
Cosmin Pirv
21 nov. 2022, 13:07, Comunicate

Conferinţa Empower, organizată de EA – The Entrepreneurship Academy, alături de partenerii Ministerul Antreprenoriatului şi Turismului, Super Teach, Banca Transilvania şi Edison – Cluburi de Antreprenoriat şi Tehnologie îşi propune să conecteze sistemul educaţional cu lumea de business, punând la dispoziţie resurse practice pentru cei care educă antreprenorii de mâine.

Peste 100 de cadre didactice (profesori de antreprenoriat, educaţie financiară sau economică, directori sau manageri de şcoli, consilieri educaţionali, diriginţi) s-au înscris deja la conferinţă.

Evenimentul are loc în data de 25 noiembrie, la Colegiul Naţional Gheorghe Lazăr din Bucureşti. Înscrierile rămân deschise până în data de 24 noiembrie, pe platforma dedicată: https://empower.entrepreneurship-academy.ro.

 

 

Comunicat de presă furnizat şi asumat de Conan Public Affairs

Citeşte comunicatul în întregime la adresa http://www.comunicate.mediafax.biz/Pages/Public/Comunicate.aspx?comunicatId=17019