- Home
- Coronavirus
- BUCUREŞTI, (13.12.2021, 14:12)
- Petru Mazilu
Primul pacient decedat în urma infectării cu Omicron. Anunţul dat de Boris Johnson
Cel puţin un pacient infectat cu varianta Omicron a virusului SARS CoV-2 a murit, a anunţat premierul Marii Britanii, Boris Johnson.
Urmărește
6464 afișări
Primul pacient decedat în urma infectării cu Omicron. Anunţul dat de Boris Johnson
Prim-ministrul britanic a făcut anunţul în timpul unei vizite la un centru de vaccinare din vestul Londrei.
„Din păcate, da, Omicron provoacă spitalizări şi, din păcate, cel puţin un pacient confirmat cu Omicron a murit”, a declarat Boris Johnson, potrivit Sky News.
Premierul britanic a mai spus că protecţia faţă de noua variantă o asigură doza 3 a vaccinului.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Ciolacu a venit în Parlament cu facturile pentru zborurile private la Nisa cu o aeronavă Nordis
-
Propunerea de suspendare din funcţie a preşedintelui Iohannis, respinsă de Birourile Parlamentare Reunite
-
Trump avertizează Iranul cu privire la o „anihilare totală” în cazul unei tentative de asasinat
Confirmarea făcută de premier vine după ce un oficial britanic a declarat presei că „în jur de 10 persoane sunt în spitalele din UK fiind infectate cu Omicron”:
Duminică, în Marea Britanie au fost raportate 1.239 de cazuri de infectare cu Omicron, ceea ce constituie cea mai mare creştere în 24 de ore. Este o creştere aproape dublă în comparaţie cu cifra de sâmbătă. Numărul total de cazuri de Omicron din Marea Britanie a ajuns la 3.137.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Citește și: Studiu Oxford: Două doze nu furnizează suficienţi anticorpi neutralizanţi împotriva variantei Omicron
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Digi RCS-RDS, anunțul începutului de februarie. Oferă acest smartphone de ultimă generație tuturor abonaților din România
CANCAN.RO
Localitatea din România în care o casă se vinde cu doar 3.800€. Condiția bizară pe care trebuie să o îndeplinești
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe