Primul mesaj pe pagina lui Bush salută acţiunile acestuia după încheierea mandatului de preşedinte, în ianuarie 2009.
„Preşedintele Bush a rămas activ”, precizează mesajul.
„A mers în 20 de state (americane) şi în opt ţări, a susţinut 65 de discursuri, a lansat centrul prezidenţial George W. Bush, a participat la patru conferinţe politice via Bush Institute, a terminat prima variantă a memoriilor sale «Decision Points» (Momente decisive) şi a colaborat cu fostul preşedinte Bill Clinton pentru a crea fondul pentru Haiti Clinton-Bush”.
Mesajele publicate pe pagina celui de-al 43-lea preşedinte al Statelor Unite sunt aproape toate pozitive, în spiritul celui postat de Sandy Holly: „Sunt foarte mulţumită să vă văd!!!!! Ne lipsiţi!!!!!”.
Totuşi, unele mici înţepături se strecoară pe această pagină, ca cea venită din partea utilizatorului Brent Bender, care scrie: „Aţi fost un preşedinte incredibil de incompetent”, în timp ce alţii se plâng că mesajele lor au fost şterse.
Soţia preşedintelui, Laura Bush, are şi ea o pagină pe site-ul de socializare. Pentru moment ea are mai mulţi fani decât soţul său, respectiv 16.500.