- Home
- Cultură-Media
- BUCUREŞTI, (27.11.2008, 16:46)
Pro TV sărbătoreşte 13 ani
Sărbătoarea de 1 Decembrie, când românii celebrează Ziua Naţională, dar şi 13 ani de Pro TV, va începe chiar de vineri, când postul de televiziune va găzdui marea finală a emisiunii "Dansez pentru tine".
Urmărește
117 afișări
Pro TV sărbătoreşte 13 ani
Potrivit Pro TV, sâmbătă, cu începere de la ora 20.30, Andra va fi gazda unei ediţii speciale "O-la-la", în care, de aceast dată, cei care vor avea de ghicit cuvinte şi de interpretat melodii arhicunoscute de toţi românii sunt vedete: Ionuţ Iftimoaie, Mihai Petre, Anda Adam, Anca Ţurcaşiu, Elisabeta Lipă şi Cabral.
Au trecut 13 ani de când Andreea Esca spunea pentru prima oară "Bună seara, România! Bună seara, Bucureşti" milioanelor de telespectatori care aşteptau cu sufletul la gură începutul unei noi ere, era televiziunii profesioniste. Au fost 13 ani de noroc, de succes, 13 ani în care Pro TV a împlinit visurile a milioane de români, le-a adus bucurie, i-a informat şi i-a distrat deopotrivă.
Aşa cum şi-a obişnuit telespectatorii, Pro TV va avea de ziua sa un program cu totul şi cu totul special, menit să-i facă pe telespectatori să exclame "Hai noroc că sunt român: România, te iubesc!". Ştirile, filmele şi divertismentul din belşug sunt programele cu care Pro TV îşi va incinta telespectatorii de ziua României şi de ziua sa.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Cătălin Predoiu, votat în unanimitate preşedinte interimar al PNL pentru următoarele trei luni
-
Ilie Bolojan a semnat. Atribuţiile preşedintelui Senatului, preluate de vicepreşedintele Mircea Abrudean
-
Război în USR. Lasconi vrea s-o dea afară din partid pe Clotilde Armand: Încearcă să saboteze campania electorală
Chiar de la primele ore ale dimineţii de 1 Decembrie, începând de la 7.00, "Ştirile Pro TV" aduc lumea toată la picioarele telespectatorilor săi. Pe tot parcursul zilei, "Ştirile Pro TV" vor avea ediţii speciale cu reportaje din toată lumea. Că românul s-a născut descurcăreţ este deja un lucru de notorietate, care nu mai are nevoie de nicio confirmare.
Aşa se explică faptul că, oriunde s-ar afla şi oricât de greu le-ar fi, românii o scot până la urmă la capăt şi reuşesc deseori să transforme imposibilul în realitate. Corespondenţii "Ştirilor Pro TV" s-au lăsat cuceriţi de românii care au ştiut să vadă oportunităţile chiar şi în aceste vremuri tulburi şi le-au cules poveştile pentru a le aduce pe 1 Decembrie, în faţa telespectatorilor Pro TV.
Paula Herlo, câştigătoarea din acest an a premiului Emmy, prezintă povestea lui Cristi Pau, un român care, în mod surprinzător, a transformat un eşec într-o reuşită. În momentul în care a rămas şomer în Spania, Cristian nu s-a resemnat şi, cu bani împrumutaţi, a pus pe roate o afacere extrem de profitabilă.
Norocul i-a surâs şi unei românce care se remarcă acum în topul celor mai bine plătite brodeuze de costume de toreador din Spania. Ea a reuşit să inoveze într-un domeniu în care localnicii se pot lăuda cu ani grei de tradiţie. Norocul, dar şi viziunea, l-au făcut pe un alt român din Spania să reuşească într-un domeniu despre care se spune că este mai degrabă în moarte clinică: piaţa imobiliarelor.
La rândul ei, corespondentul Ştirilor Pro TV, Carmen Avram, a descoperit la New York un român care face imposibilul: vinde apartamente de lux într-un oraş în care tranzacţiile imobiliare par îngheţate.
Celebrele plăcinte "poale-n brâu" fac şi ele furori la New York. Românul care şi-a deschis o cochetă cofetărie în inima metropolei a cucerit deplin poftele americanilor, care ajung să stea minute bune la cozi pentru a savura gustoasele plăcinte.
Citește mai departe:
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Prestigioasa universitate Harvard: România are a 20-a cea mai sofisticată economie a lumii. E mai complexă decât te-ai aştepta ţinând cont de nivelul de dezvoltare. În urmă cu 20 de ani eram pe locul 40
Cine este gelatierul român care a câştigat un premiu la cea mai prestigioasă competiţie continentală din industria îngheţatei artizanale?
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
Primele imagini cu explozivul cuplu Tamaş – Alexa, din Asia Express, în infernul din Filipine, cu 31 de grade la ora 18:00 şi 75% umiditate. FOTO&VIDEO EXCLUSIV
PROSPORT.RO
Cum arată iubita misterioasă a lui Ilie Bolojan, președintele interimar al României. Cei doi au nășit un cuplu din Câmpulung alături de Nea Mărin și soția lui
CANCAN.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
Citește mai departe:
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe