Prima pagină » Economic » Ialomiţianu are ca prioritate continuarea acordului cu FMI, „o necesitate pentru România”

Ialomiţianu are ca prioritate continuarea acordului cu FMI, „o necesitate pentru România”

Deputatul PDL Gheorghe Ialomiţianu, propus pentru ministrul Finanţelor, a declarat, joi, pentru MEDIAFAX, că are ca prioritate‚ "continuarea acordului cu FMI, care reprezintă o necesitate pentru România".
Ialomiţianu are ca prioritate continuarea acordului cu FMI,
Adelina Dragomir
02 sept. 2010, 22:49, Economic

El a spus că nu vrea să prezinte alte priorităţi până nu se finalizează procedura de numirea a sa în funcţia de ministru al Finanţelor.

Membrii Colegiului Director al PDL au ales, joi, remanierea guvernamentală, cu 40 de voturi „pentru”, nouă dintre liderii democrat-liberali optând pentru depunerea mandatului, fiind înregistrate de asemenea 10 abţineri.

Premierul Emil Boc a anunţat oficial, joi, remanierea miniştrilor Adriean Videanu, Sebastian Vlădescu, Mihai Şeitan, Mihail Dumitru, Gabriel Sandu şi Radu Berceanu şi propunerile de înlocuitori ai acestora – Ion Ariton, Gheorghe Ialomiţianu, Ioan-Nelu Botiş, Valeriu Tabără, Valerian Vreme şi Anca Boagiu.