Prima pagină » Economic » Scandalul de 5 lei de la RCS&RDS: clienţii îşi pot rezilia fără penalităţi contractul de telefonie fixă

Scandalul de 5 lei de la RCS&RDS: clienţii îşi pot rezilia fără penalităţi contractul de telefonie fixă

RCS&RDS, unul dintre cei mai mari operatori telecom locali, şi-a notificat la finele lunii trecute clienţii serviciului de telefonie fixă "DigiTel Asociat" că îşi pot rezilia, fără penalităţi, contractele, până la finele lunii noiembrie. Compania respectă astfel un ultimatum impus de Autoritatea de Reglementare în Comunicaţii.
Scandalul de 5 lei de la RCS&RDS: clienţii îşi pot rezilia fără penalităţi contractul de telefonie fixă

Arbitrul telecom a obligat RCS&RDS să transmită această notificare după ce operatorul a introdus în luna iunie, fără a-şi informa în prealabil utilizatorii, o taxă de mentenanţă în valoare de cinci lei pentru clienţii care primeau serviciul gratuit (în asociere cu un contract de servicii de cablu sau internet).

Citeşte mai multe despre scandalul de la RCS&RDS pe www.zf.ro.