Autocar implicat într-un accident în sudul Mexicului. Zeci de persoane au murit

Zeci de persoane au murit într-un accident în care a fost implicat un autocar în sudul Mexicului, a anunţat sâmbătă presa locală, citată de Reuters.

Urmărește
59 afișări
Imaginea articolului Autocar implicat într-un accident în sudul Mexicului. Zeci de persoane au murit

Sursa foto: X

Autocarul călătorea între Cancun şi Tabasco.

Aproximativ 44 de pasageri călătoreau în autobuz, conform unei liste prezentate de operatorul autobuzului, Tours Acosta.

„Tours Acosta regretă profund ceea ce s-a întâmplat”, a declarat compania într-o postare pe Facebook, adăugând că colaborează cu autorităţile pentru a afla ce s-a întâmplat şi că autobuzul se deplasa în limitele de viteză.

Autorităţile urmează să anunţe numărul de victime şi identitatea acestora, a declarat un reprezentant al guvernului din Tabasco, Ramiro Lopez.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici