Rudy Giuliani avertizează din nou că va face dezvăluiri despre afacerile familiei Biden în România
Într-un interviu acordat postului Fox News, Rudolph Giuliani a făcut din nou referire la presupuse afaceri ilegale ale familiei lui Joseph Biden în Ucraina, România şi China.
„Ucraina este doar vârful aisbergului. Mergem la China, v-am spus despre România, mai am o ţară care este pe listă”, a declarat Rudy Giuliani.
Avocatul personal al preşedintelui Donald Trump a afirmat că există suspiciuni că preşedintele Ucrainei a primit „mită” pentru a bloca o anchetă care viza afacerile familiei Biden.
„Nu spun că Biden a fost implicat în oferirea mitei, dar acesta este singurul lucru în care nu a fost implicat. Acest caz are un miros urât, oricât ar fugi ei de el. Vreau să fiţi atenţi nu doar la China, fiţi atenţi la România! Doar urmăriţi România!”, a declarat Rudy Giuliani, conform site-ului de ştiri Breitbart.com.