- Home
- Externe
- BUCUREŞTI, (07.01.2025, 17:13)
- Iris Dutescu
Erdogan avertizează forţele kurde că „nu există loc pentru terorişti” în Siria
- Preşedintele turc Recep Tayyip Erdogan a subliniat, marţi, că nu există loc pentru „organizaţii teroriste” în Siria, sub noii conducători islamişti.
- Avertismentul său a fost adresat forţelor kurde din ţara care se învecinează cu Turcia, potrivit AFP.
Urmărește
690 afișări
Erdogan avertizează forţele kurde că „nu există loc pentru terorişti” în Siria
Nu există loc pentru „organizaţii teroriste sau elemente afiliate în viitorul noii Sirii”, a declarat Erdogan în timpul unei întâlniri de la Ankara cu prim-ministrul regiunii kurde irakiene, Masrour Barzani, a precizat biroul preşedintelui turc într-un comunicat.
Erdogan i-a spus lui Masrour Barzani că Turcia se străduieşte să împiedice căderea lui Bashar al-Assad în Siria să provoace şi mai multă instabilitate în regiune.
Luni, preşedintele turc a avertizat împotriva oricărei divizări a Siriei şi s-a declarat gata să ia „măsurile necesare”, în cazul unui „risc”.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Piedone este noul şef al Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor - surse
-
Există riscul ca România să rămână fără gaze? Răspunsul lui Sebastian Burduja
-
VIDEO Atacul în care a fost eliminat liderul Hezbollah a fost suprins pe camere. O bombă trece efectiv prin beton spre buncăr
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Citește pe www.zf.ro: BREAKING. Ionuţ Dumitru, profesor ASE: România a depăşit Polonia la PIB per capita şi este peste Ungaria, Croaţia sau Grecia
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Taxă de la 740 de lei pentru această categorie de șoferi! Inspecția RAR, polița RCA și ITP sunt obligatorii
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe