- Home
- Externe
- BUCUREŞTI, (06.10.2024, 10:32)
- Petru Mazilu
Mai multe rachete au căzut lângă aeroportul din Beirut. Un avion a aterizat în timpul atacului
Mai multe rachete israeliene au căzut lângă aeroportul internaţional din Beirut. Activitatea pe aeroport nu a fost oprită şi un avion a aterizat chiar în timpul unui atac. Peste 30 de atacuri aeriene au vizat oraşul Beirut în noaptea de sâmbătă spre duminică.
Urmărește
3590 afișări
Mai multe rachete au căzut lângă aeroportul din Beirut. Un avion a aterizat în timpul atacului
Mai multe rachete aeriene israeliene au căzut în apropierea aeroportului din Beirut. Câteva atacuri au vizat drumul care duce la Aeroportul internaţional Rafic Hariri. De asemenea, a fost lovit zidul aeroportului. Zborurile nu s-au oprit şi un avion a aterizat chiar în timpul atacurilor, potrivit Al Jazeera.
Alte atacuri israeliene au vizat suburbiile sudice ale Beirutului. Armata israeliană IDF a efectuat peste 30 de atacuri asupra Beirutului în noaptea de sâmbătă spre duminică.
Localnicii susţin că este cea mai „violentă noapte” de la declanşarea atacurilor israeliene asupra Libanului.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Gigi Becali: Oamenii lui Călin Georgescu mi-au cerut 350.000 de dolari ca să aducă echipa lui Trump în România
-
Războiul din Ucraina, ziua 1077. Declaraţia care îl va înfuria pe Putin. Volodimir Zelenski vrea ca Ucraina să primească arme nucleare / Şeful Comandamentului Operaţional de Sud al Ucrainei demisionează / Scholz critică planul de ajutor al lui Trump / Rusia propune relaxarea regulilor de recrutare / Ucraina asigură întoarcerea în siguranţă a 12 copii din teritoriile ocupate de Rusia
-
Simona Halep şi-a anunţat retragerea din tenis, după ce a pierdut în primul tur la Transylvania Open: „Corpul meu nu mai duce. Nu vreau să plâng, am fost numărul unu mondial”
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Citește pe www.zf.ro: Germania, Franţa, Polonia: 2024 a fost doar începutul unui val de distrugeri de locuri de muncă şi restructurări de personal care se va extinde în 2025
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ce au găsit procurorii în casa soților Vladimir Ciorbă și Laura Vicol. Mascații au stat ore bune la inventariat
CANCAN.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe