- Home
- Externe
- (16.08.2020, 17:25)
- Elena Crangasu
Protestatari luaţi cu forţa de la manifestaţiile din Israel. Oamenii cer demisia lui Benjamin Netanyahu
- Protestatarii din Israel au fost indepărtaţi, cu forţa, de poliţie
- Ei cer demisia premierului Benjamin Netanyahu
- Oamenii acuză Guvernul de corupţie şi eşec în gestionarea crizei COVID
- Şi protestele împotriva acordului Israel-EAU continuă
Urmărește
488 afișări
Poliţia a îndepărtat, forţat, protestatarii din centrul Ierusalimului. Mii de oameni au protestat în faţa casei prim-ministrului Benjamin Netanyahu şi i-au cerut demisia. Atfel de manifestaţii au avut loc toată vara. Cetăţenii acuză Guvernul de fapte de corupţie şi eşec în gestionarea crizei COVID. Sunt cele mai mari proteste din Israel de la cele pentru justiţie socială din 2011 până acum.
Protests, again, outside Netanyahu's residence.
— Madhuvanthi Srinivasan | مدهوونتی شرینیوسن (@MadhuvanthiS95) August 15, 2020
Corruption. Pandemic. Resignation.pic.twitter.com/GyMDubnut5#Israel #Netanyahu #BenjaminNetanyahu
Contiuă şi protestele faţă de acordul diplomatic dintre Israel şi Emiratele Arabe Unite. Militarii israelieni au lansat bombe în Fâşia Gaza pentru a cincea noapte la rând. Focurile vin ca răspuns pentru baloanele incendiare trimise de Hamas, din Gaza spre Israel.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ce au găsit procurorii în casa soților Vladimir Ciorbă și Laura Vicol. Mascații au stat ore bune la inventariat
CANCAN.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 08:38
LIVE TEXT Trump sugerează o intervenţie militară a SUA şi preluarea controlului asupra Fâşiei Gaza. Donald Trump spune că SUA va „prelua” şi va „deţine” Fâşia Gaza. Preşedintele SUA a sugerat ca locuitorii din Fâşie să se mute într-o nouă locaţie oferită de una sau mai multe naţiuni din Orientul Mijlociu
-
astăzi, 08:36
Analiză: Preţurile chiriilor au crescut cu 7% în ultimul an în principalele oraşe din ţară