Prima pagină » Știri externe » Ultimele minute de viaţă ale ucigaşului din Germania, într-o înregistrare video

Ultimele minute de viaţă ale ucigaşului din Germania, într-o înregistrare video

O înregistrare video realizată de un amator, înfăţişând ultimele minute de viaţă ale ucigaşului în vârstă de 17 ani care a împuşcat mortal 15 persoane în apropiere de Stuttgart, miercuri, circula joi pe Internet.
Ultimele minute de viaţă ale ucigaşului din Germania, într-o înregistrare video
12 mart. 2009, 18:27, Știri externe

Înregistrarea de două minute, de o calitate destul de proastă, îl înfăţişează pe un tânăr îmbrăcat în negru într-o parcare, în timp ce focuri de armă sunt trase în jurul lui.

Ucigaşul care a omorât 15 persoane miercuri, dintre care 12 într-o şcoală situată la 20 de kilometri de Stuttgart, merge singur prin parcare. Deodată, el se aşează la pământ şi este încercuit de zeci de poliţişti.

Poliţia declarase anterior că l-a împuşcat în picioare de două ori, înainte ca acesta să se sinucidă.

Citeşte şi

Autorul masacrului din Germania: Toată lumea îşi bate joc de mine

Zi de doliu în Germania

Adolescentul care a deschis focul într-o şcoală din Germania s-a sinucis

15 morţi, în incidentul armat de la o şcoală din Germania (Video)