Prima pagină » Știri externe » Tragedie în Franţa: Două persoane, între care o adolescentă, au murit, în urma prăbuşirii unui pod – FOTO, VIDEO

Tragedie în Franţa: Două persoane, între care o adolescentă, au murit, în urma prăbuşirii unui pod – FOTO, VIDEO

Bilanţul prăbuşirii unui pod în sudul Franţei a ajuns la doi morţi, au anunţat autorităţile luni seară, informează site-ul cotidianului Le Figaro.
Tragedie în Franţa: Două persoane, între care o adolescentă, au murit, în urma prăbuşirii unui pod - FOTO, VIDEO

UPDATE ora 21.00 Bilanţul prăbuşirii unui pod în sudul Franţei a ajuns la doi morţi

Echipele de intervenţie au găsit cadavrul şoferului unei camionete care se afla pe pod în momentul prăbuşirii.


O fată în vârstă de 15 ani a murit luni după ce un pod s-a prăbuşit deasupra unui râu în sud-vestul Franţei, au informat autorităţile locale, adăugând că mai multe persoane sunt în continuare dispărute, relatează site-ul postului France 24.

Patru oameni au fost salvaţi, însă mulţi alţii sunt în continuare dispăruţi în urma prăbuşirii podului dintre localităţile Mirepoix-sur-Tarn şi Bessières, aflat la 30 de kilometri în nord de oraşul Toulouse, au declarat serviciile de intervenţie.

Potrivit procurorului Dominique Alzeari, o fată de 15 ani a murit după ce maşina în care se afla s-a prăbuşit, însă mama acesteia a reuşit să fie salvată.

Serviciile de intervenţie şi aproximativ 40 de ofiţeri de poliţie caută în continuare supravieţuitori.

Printre cei dispăruţi se numără şoferul unui camion care a căzut în apă şi cel al unui al treilea vehicul.