Un român a fost atacat cu un pistol în Austria pentru că nu s-a grăbit să elibereze parcarea

Un român a fost atacat cu o armă de foc la Viena pentru că nu s-a grăbit să elibereze un loc de parcare pentru care aştepta un alt şofer.

Urmărește
405 afișări
Imaginea articolului Un român a fost atacat cu un pistol în Austria pentru că nu s-a grăbit să elibereze parcarea

Un român a fost atacat cu un pistol în Austria pentru că nu s-a grăbit să elibereze parcarea (Imagine: Mediafax foto/AFP)

Incidentul a avut loc sâmbătă într-o parcare subterană din Viena, informează ziarul Austrian Times, în ediţia online. Românul Dumitru M. se pregătea să urce în maşină împreună cu soţia şi copilul, când a fost abordat de un şofer de 22 de ani.

Românul în vârstă de 41 de ani încărcase cumpărăturile în maşină şi mutase vehiculul un metru pentru a permite accesul soţiei şi copilului.

Însă tânărul Qazim G., care aştepta pentru locul de parcare, şi-a pierdut cumpătul, a coborât din maşină şi a deschis focul spre român. Acesta s-a ferit, iar glonţul nu l-a atins.

Agresorul s-a urcat în propria maşină şi a fugit, fiind identificat ulterior.

Răspunde pe site-urile Aleph News, Mediafax, Ziarul Financiar și pe paginile noastre de social media - ȘTIU și Aleph News. Vezi răspunsul la Știu, de la ora 19.55, Aleph News.

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici