Prima pagină » Life-Entertaiment » Gala SuperBoxbuster, în care se luptă Wladimir Klitschko şi David Haye, difuzată în direct la Pro TV

Gala SuperBoxbuster, în care se luptă Wladimir Klitschko şi David Haye, difuzată în direct la Pro TV

Gala SuperBoxbuster, în care se luptă Wladimir Klitschko şi David Haye, se transmite sâmbătă, de la ora 23.15, în direct la Pro TV, şi live video pe internet, pe www.sport.ro şi pe telefonul mobil pe m.sport.ro, informează un comunicat.
30 iun. 2011, 11:58, Life-Entertaiment

Cei mai grei campioni ai lumii se înfruntă pentru a-şi unifica patru centuri mondiale, în cea mai aşteptată luptă din boxul mondial din ultimul deceniu.

De la legendarii Muhammad Ali şi Mike Tyson, boxul nu a mai oferit o înfruntare atât de intensă.

„Ciocanul de Oţel” Wladimir Klitschko şi „Mândria Angliei” David Haye se bat într-o luptă cum n-a mai fost, care va desemna cine este cel mai bun din lume. În joc sunt puse patru centuri mondiale la categoria grea, iar în tribunele arenei din Germania vor fi 50.000 de spectatori.