Prima pagină » Life-Inedit » Peste 9,5 milioane de euro, premiul cel mare la Tragerea Loto 6/49 de duminică

Peste 9,5 milioane de euro, premiul cel mare la Tragerea Loto 6/49 de duminică

Fondul de câştiguri la categoria I pentru Tragerea Loto 6/49, de duminică, este de peste 9,5 milioane de euro. iar dacă va exista un câştigător va fi al doilea premiu ca valoare din istoria jocului.
Peste 9,5 milioane de euro, premiul cel mare la Tragerea Loto 6/49 de duminică
10 ian. 2008, 16:30, Life-Inedit

Potrivit Companiei Naţionale Loteria Română, Tragerea Loto 6/49, programată pentru duminică, are un fond de câştiguri la categoria I în valoare de peste 9,5 milioane euro, în prezent, la categoria I a jocului Loto 6/49 înregistrându-se un report în valoare de peste 31,6 milioane lei.

"Dacă s-ar câştiga duminică, acesta ar fi al doilea premiu ca valoare din istoria jocului", se mai arată în comunicatul Loteriei.

Ultima dată, marele premiu de categoria I la Loto 6/49 a fost câştigat în urmă cu 19 săptămâni şi a fost în valoare de 10,45 milioane euro, cel mai mare premiu din istoria Loteriei Române.