Prima pagină » Life-Inedit » Pagube de 10.000 de dolari, după ce doi bărbaţi care avertizau „Atenţie, am coronavirus!” au vandalizat un magazin

Pagube de 10.000 de dolari, după ce doi bărbaţi care avertizau „Atenţie, am coronavirus!” au vandalizat un magazin

Poliţia din Illinois caută doi bărbaţi care au provocat pagube de aproape 10.000 de dolari, după ce au intrat marţi într-un magazin Walmart purtând un semn pe care scria „Atenţie, am coronavirus!” şi au pulverizat o substanţă peste produse, a relatat Fox News.
Pagube de 10.000 de dolari, după ce doi bărbaţi care avertizau „Atenţie, am coronavirus!” au vandalizat un magazin
Adina Petcu
06 feb. 2020, 09:32, Life-Inedit
Unul dintre cei doi bărbaţi a fost surprins de camerele de supraveghere pulverizând substanţa în zona raioanelor de  îmbrăcăminte şi cu produse de îngrijire, potrivit Fox News. Acesta purta o mască sanitară galbenă, iar pe spate avea un semn pe care scria: „Atenţie, am coronavirus!”. Ulterior, testele au identificat lichidul folosit de suspecţi drept Lysol, un produs de igienizare.
 
Angajaţii Walmart le-au declarat poliţiştilor că au fost distruse produse în valoare de 7.300 de dolari, iar curăţarea magazinului va costa peste 2.400 de dolari.
 
Cei doi bărbaţi nu au fost încă identificaţi.