- Home
- Life-Inedit
- BUCUREŞTI, (19.04.2012, 14:25)
Botezatu spune că a făcut o glumă în emisiunea în care a sugerat că a întreţinut relaţii cu o minoră
Cătălin Botezatu a declarat joi, pentru MEDIAFAX, că în emisiunea "Te pui cu blondele" de la Antena 1 a făcut "o glumă pentru a crea divertisment şi rating", atunci când a sugerat că ar fi întreţinut relaţii sexuale cu o minoră, acest fapt neîntâmplându-se niciodată în realitate.
Urmărește
685 afișări
Botezatu spune că a făcut o glumă în emisiunea în care a sugerat că a întreţinut relaţii cu o minoră (Imagine: Victor Ciupuliga/Mediafax Foto)
Federaţia Organizaţiilor Neguvernamentale pentru Copil (FONPC) a sesizat, joi, Ministerul Public, Direcţia Generală de Protecţie a Copilului şi Consiliul Naţional al Audivizualului în legătură cu afirmaţii făcute de Cătălin Botezatu în emisiunea "Te pui cu blondele" de la Antena 1, considerând că au fost promovate comportamente care contravin legii, şi anume sexul cu o minoră. "În cadrul emisiunii mai sus amintite, domnul Cătălin Botezatu a afirmat că a întreţinut relaţii sexuale cu o minoră în vârstă de 14 ani", se arată într-un comunicat de presă transmis, joi, agenţiei MEDIAFAX de FONPC.
Contactat de MEDIAFAX, Cătălin Botezatu a spus că este "hilar" ce se întâmplă. "A fost o glumă. Cei care s-au sesizat (FONPC, n.r.) chiar nu s-au uitat şi la natura emisiunii? Este un show de divertisment. Cum aş putea să mă acuz singur? Se vede că este o glumă, că e un show de divertisment. Este o glumă pentru a aduce rating într-o emisiune de divertisment. Este făcută cu foarte mare atenţie, nu jigneşte pe nimeni, nu face aluzie la cineva anume, nu există acea persoană. Este o glumă, ridicată la plasă de moderator", a spus Cătălin Botezatu.
El a precizat că este om de televiziune şi ştie ce trebuie făcut pentru divertisment. "Trebuie creat acest show, dar asta nu înseamnă că tot ce zboară se mănâncă. Până la a acuza pe cineva... Am spus eu vreun nume? A fost o glumă pentru a crea divertisment şi rating, nici prin craca minţii nu mi-ar fi trecut că cineva ar putea să o ia în serios", a spus Botezatu. "Mă bucur că orice spun eu devine ştire naţională, când ţara asta nu are ce mânca şi ce bea, dar totuşi, nici chiar aşa", a mai spus Cătălin Botezatu.
Totodată, Botezatu şi-a arătat disponibilitatea de a discuta cu cei care s-au sesizat cu privire la afirmaţiile făcute de el în emisiunea "Te pui cu blondele". "Dacă vor detalii, discutăm cu mare drag", a mai spus Botezatu.
În ediţia de miercuri seară a emisiunii "Te pui cu blondele", la un moment dat, Cătălin Botezatu a fost întrebat de o blondă "Care a fost cea mai mică femeie cu care ai făcut sex?", moderatorul Dan Negru întrebând-o, râzând, dacă se referă la vârsta sau la înălţimea respectivei femei.
Citeşte şi:
Cătălin Botezatu, reclamat după ce a declarat că a întreţinut relaţii sexuale cu o minoră
Părând uimit, Cătălin Botezatu a afirmat "Dar nu pot să răspund la întrebarea asta, cum să fac aşa ceva?!", în timp ce Dan Negru a insistat râzând: "S-a prescris!".
Ulterior Botezatu a spus "Oare câţi ani o avea acuma? Băi, eşti nebun? Cum să spun aşa ceva?", după care Dan Negru a insistat: "S-a prescris, s-a întâmplat în 19... 87 şi avea 12? 13?..".
"Aproape 14 ani. Dar, pe cuvânt, jur că n-arăta de 14 ani. Vrei să-ţi spun povestea adevărată? M-am întâlnit cu ea, s-a întâmplat aşa, după care mi-a spus «Vii mâine să mă iei de la şcoală?». Şi eu zic: «Da, unde? La ASE?» Şi-mi dă o adresă. Şi caut adresa, era pe undeva prin spatele blocurilor Obor şi zic «Băi, aici nu e nicio facultate», mă duc şi era şcoală gene...rală", a spus Botezatu, trăgându-se singur de o ureche.
"Am zis «OK», am luat-o de la şcoală, toate colegele erau «Aaa, Bote, Bote», eu nu ştiam cum să plec mai repede, aveam pe vremea aia o maşină fiţoasă, acum nu mai îmi place, şi îmi zice «Putem să mergem la mine acasă? Vrea să te cunoască mama». Ştii cum era maică-sa?... După care, mi-am dat seama că asta mică e prea mică şi am mai stat cu maică-sa", a mai spus Cătălin Botezatu.
Citește pe www.zf.ro: BREAKING. Ionuţ Dumitru, profesor ASE: România a depăşit Polonia la PIB per capita şi este peste Ungaria, Croaţia sau Grecia
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Taxă de la 740 de lei pentru această categorie de șoferi! Inspecția RAR, polița RCA și ITP sunt obligatorii
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe