- Home
- Life-Inedit
- ORADEA, (12.02.2009, 23:53)
Elena Udrea regretă că nu a venit la Băile Felix în costum de baie
Ministrul Turismului, Elena Udrea, s-a declarat impresionată de baza de tratament dintr-un hotel din Băile Felix şi a spus că regretă că nu şi-a luat costumul de baie, dar s-a uns cu nămol pe mână, făcând glume pe seama proprietăţilor curative ale acestuia.
Urmărește
151 afișări
Elena Udrea regretă că nu a venit la Băile Felix în costum de baie
Elena Udrea a vizitat, joi, sediul Primăriei Sânmartin şi hotelul "Internaţional" din Băile Felix, pentru a vedea felul în care este exploatat potenţialul termal al zonei şi pentru a i se prezenta proiecte de dezvoltare viitoare.
Liderii PDL locali Ştefan Seremi, Gavrilă Ghilea, Octavian Bot şi primarul din Sânmartin Lucian Popuş i-au arătat Elenei Udrea proiectul viitorului Acquapark, plănuit a fi construit în vecinătatea staţiunii Băile Felix.
La Băile Felix, Udrea a vizitat un hotel pentru modernizarea căruia s-au investit zece milioane de euro.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Piedone este noul şef al Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor - surse
-
Există riscul ca România să rămână fără gaze? Răspunsul lui Sebastian Burduja
-
VIDEO Atacul în care a fost eliminat liderul Hezbollah a fost suprins pe camere. O bombă trece efectiv prin beton spre buncăr
Udrea a fost impresionată de amenajări şi a vizitat mai multe camere, balcoane şi restaurantul, insistând însă pe baza de tratament a hotelului.
Condusă de directorul medical Mircea Tărău, Udrea s-a interesat de beneficiile fiecărui tratament. În locul în care se fac tratamentele cu nămol, Elena Udrea s-a uns pe mână, glumind pe seama proprietăţilor curative ale acestuia: "Acuma ce o să mi se întâmple? O să mă înroşesc? Sau o să-mi crească încă un deget?".
Elena Udrea a fost impresionată şi de bazinul interior, cu jocuri de apă, al bazei de tratament, în care se şi aflau câţiva turişti.
"N-am venit potrivit îmbrăcaţi. Trebuia să ne aducem costumele de baie", le-a spus Udrea gazdelor.
La plecare, Elena Udrea a promis că se va întoarce la hotel "pregătită" cum se cuvine, în aprilie, cu ocazia unui seminar legat de staţiunile balneoclimaterice pe care vrea să-l organizeze la Oradea, iar atunci se va programa şi la câteva proceduri balneare.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Taxă de la 740 de lei pentru această categorie de șoferi! Inspecția RAR, polița RCA și ITP sunt obligatorii
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe