Prima pagină » Life-Inedit » VIDEO Cum să te prefaci că munceşti de acasă. Cum s-au gândit doi tineri să se sustragă de la videoconferinţele interminabile

VIDEO Cum să te prefaci că munceşti de acasă. Cum s-au gândit doi tineri să se sustragă de la videoconferinţele interminabile

VIDEO Cum să te prefaci că munceşti de acasă. Cum s-au gândit doi tineri să se sustragă de la videoconferinţele interminabile
Alina Mihai
23 mart. 2020, 13:02, Life-Inedit

Izolarea abia a început, dar angajaţii ştiu deja cum să păcălească sistemul. Cum s-au gândit doi tineri să se sustragă de la videoconferinţele interminabile, fără ca nimeni să se prindă? Au făcut un video în buclă cu ei, în care apar cu o mină serioasă, şi l-au folosit pe ZOOM.

Tot pe ZOOM, mai mulţi angajaţi şi-au pus background-uri care de care mai haioase. Cu pisici, cu plaje, cu orice,  numai să scape de rutină.

De departe, cel mai inventiv este acest angajat care a găsit un mod prin care să fenteze aplicaţia de telemuncă Slack. Şi-a dat seama că, pentru a apărea activ pe platformă şi în ochii managerilor, trebuie să mişte încontinuu mouse-ul. Aşa că l-a legat de trenuleţul copilului şi l-a lăsat să meargă ore în şir.

Dar ce te faci dacă şeful se prinde şi te ia la întrebări? Îi răspunzi fix aşa: Păi… Următoarea întrebare? 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Social distancing from Susan’s emails @_sohomo

A post shared by Lola Tash and Nicole Argiris (@mytherapistsays) on

Mar 16, 2020 at 8:55am PDT