Potrivit zvonurilor, cei doi au petrecut într-un club până dimineaţă şi au plecat împreună în jurul orei 04.00. A doua zi, ei au fost văzuţi de mână în portul din zona Club 55 din Saint Tropez, fiind însoţiţi de fostul model Helena Christensen.
"Bono şi Penelope păreau foarte intimi", a declarat o sursă care i-a văzut pe cei doi împreună.
Bono este căsătorit de 24 de ani cu Ali Hewson. Cuplul are patru copii şi este admirat pentru că are una dintre cele longevive căsnicii din showbiz.
Penelope, în vârstă de 33 de ani, l-a descris pe Bono, care are 47 de ani, drept "eroul ei" din cauza devoţiunii demonstrate de acesta faţă de acţiunile caritabile. "Este atât de puternic şi atât de uman. Îl admir foarte mult pentru eforturile pe care le face şi investigaţiile pe care le derulează. Este un om care schimbă lucrurile", a declarat actriţa.