Instanţa a stabilit, vineri, ca următorul termen în acest proces să fie în 14 martie, când va fi citat şi reporterul de la ziarul Can Can, care a preluat informaţia din publicaţia Tricolorul.
Avocatul Elenei Băsescu, Radu Pricop, a cerut, sub sancţiunea amenzii, identificarea reporterului de la Tricolorul care a scris articolul despre fiica Preşedintelui.
Instanţa va face o adresă la publicaţia Tricolorul pentru ca aceştia să precizeze numele celui care a semnat articolul.
Fiica cea mică a preşedintelui, Elena Băsescu a dat în judecată cele două publicaţii care au acuzat-o că s-ar fi drogat cu cocaină, ea cerând daune morale de un leu.
La sfârşitul lunii noiembrie, Elena Băsescu a introdus, la Judecătoria sectorului 5 Bucureşti, o acţiune civilă faţă de SC Editura Speranţa SRL – care editează cotidianul "Tricolorul" – şi faţă de SC Can Can SRL şi, respectiv, faţă de autorii articolelor.