Cântăreaţa, care şi-a luat o pauză în carieră pentru a petrece mai mult timp alături de fiica Willow Sage, în vârstă de opt săptămâni, primul copil al cuplului Pink-Carey Hart, a fost învăţată de o prietenă să croşeteze şi se foloseşte de această nouă pasiune pentru a-şi face propriile haine din lână, informează contactmusic.com.
„Prietena mea Kerri Kenney m-a învăţat să croşetez săptămâna trecută. Eşarfa la care lucrez acum e atât de bună, încât s-ar putea să o plesnesc cu ea. Peste faţă (sic!)„, a spus amuzată Pink într-un mesaj postat pe Twitter.
Cântăreaţa a declarat că savurează toate aspectele maternităţii, deşi recunoaşte că a fi părinte are o influenţă negativă asupra respectării orarului activităţilor zilnice.
„Nu am ajuns niciodată la timp în ultimele 6 săptămâni”, a declarat artista.
Pink a confirmat faptul că era însărcinată, în noiembrie 2010, după ce a fost fotografiată purtând o rochie pentru femei gravide şi a fost felicitată pe Twitter de un prieten.
„Nu am vrut să vorbesc despre asta, pentru că eram cu adevărat nervoasă şi am suferit în trecut un avort spontan”, a explicat cântăreaţa americană în talk show-ul prezentat de Ellen DeGeneres.
Cântăreaţa americană şi sportivul participant la cursele de motocros Carey Hart, în vârstă de 33 de ani, s-au căsătorit în ianuarie 2006, s-au separat în februarie 2008 şi s-au împăcat în 2009.