Prima pagină » Life-Inedit » Derapaj pe gheaţă, la limită: Un poliţist şi-a văzut moartea cu ochii | VIDEO

Derapaj pe gheaţă, la limită: Un poliţist şi-a văzut moartea cu ochii | VIDEO

Un şerif din Wisconsin, Statele Unite era să fie lovit de o maşină. Aceasta derapase din cauza poleiului depus pe şosea, relatează postul de ştiri CBS.
Derapaj pe gheaţă, la limită: Un poliţist şi-a văzut moartea cu ochii | VIDEO

Departamentul de poliţie din localitatea „Fond du lac” a distribuit filmarea făcută cu camera video, de la bordul maşinii de patrulare. Poliţistul oprise pentru a ajuta un alt şofer, a cărei maşină alunecase într-un şanţ din cauza poleiului de pe şosea.

În timp ce poliţistul se întorcea la maşina sa, se vede cum un şofer pierde controlul unui SUV şi derapează spre poliţist. Din fericire, acesta reacţionează rapid şi se dă la o parte din calea SUV-ului. Şoferul a recăpat controlul asupra vehiculului.

„Acest accident ar fi fost unul mortal pentru poliţist, dar şi pentru automobilul scăpat de sub control”, declară departamentul de poliţie.

„Din fericire, nimeni nu a fost rănit, dar acest videoclip este un exemplu bun pentru şoferii care conduc prea repede pe polei şi pun în pericol viaţa tuturor”, adaugă departamentul.